Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejezděte do Austrálie!

18. 04. 2015 12:19:55
Pokud se dá věřit statistikám na mému profilu, mým nejčtenějším blogem je poněkud překvapivě ten, jak se dostat do Austrálie a třeba tu i zůstat. Chápu, láká vás představa tří nahatých zpívajících slečen za každým volantem. Nebo se vám možná zamlouvá práce u zdejší tajné rozvědky. Chtěla bych vás ale varovat. Nejezděte sem! Proč? Důvodů mám hned dvacet. Tady jsou ...

1. Od první chvíle, kdy tady přistanete, se vám bude dělat nevolno nad kýčovitými výjevy přírody v tom nejhorším slova smyslu. No fakt, kdo by se chtěl na to od rána do večera dívat. A k tomu ten smog a špína!

2. Kam se člověk koukne, tak furt jenom příroda plná divokých potvor a nikde nikdo. A domů je to tak daleko. Ne vážně, kdo by v takovéto pustině chtěl být? Hotové vězení.

3. Kilometry jsou tady protažené do nekonečna do nějaké šíleně vzdálené paralelní dimenze. Takže když se jede navštívít kámoše, je to kolikrát dál, než kdyby se doma stopovalo do Moskvy. A furt nikde nikdo. Aby ne, když tu mají zhruba 3,07 obyvatele na každý kilometr.

4. O pořádnej lední hokej tu člověk nezavadí.

To je furt samej kriket! (eh?!?).

Anebo footy. (Co? Dah!)

A pak taky pořádnej off-road. Ozzie, ozzie, ozzie! Oi! Oi! Oi!

5. Pro člověka ze zemičky obklopené horami ze všech stran, je život tady uber zapeklitý. S víc jak 10 000 plážemi, je opravdu těžký si vybrat na které se usádlit. Všechny pláže jsou navíc stejně stejné. Toho písku tam, to je k zešílení! I když se každý víkend jde na jinou pláž, tak je o zábavu vystaráno na skoro 200 let. Jenže jak si vybrat?

6. Stejně vám vaše fotky nikdo nepochválí. Všechno je tu tak kýčovitě dokrásňované těma nahoře, že i obyčejné východy a západy po chvíli přestanete fotit, protože vás stejně všichni známí v Česku osočí, že to dobarvujete na photoshopu. Osobní výroky tipu „Týýýý vo*e, to je nádhera,“ vám překalibrovávají pozitivní náhled na svět nejméně jednou týdně, až se z toho ostatním v domovině, co vás znali před vaším příletem, dělá mírně nevolno a pomalinku si vás odlajkovávají.

7. Prostě podprůměrné západy. Kdo by se na to chtěl furt dívat. Ne vážně, vždyť ty barvy ani nejsou přirozené.

8. Ani pořádné hory tu nemají. Furt jenom samá voda a přecpané pláže. A těch lidí všude! Nesnesitelné.

9. Kdo by chtěl ráno a celoročně před prací lézt do vody? Pak v práci chvíli předstírat zájem o co jiné než o „práci“ (brr) a nakonec skočit zase do vody a dělat to samé po celý zbytek roku? Za chvíli si tu snad každý začne připadat, jako na dovolené.

10. Já bych tam nelezla, mate.

11. Hned po probuzení se člověk musí napatlat opalovacím krémem a občas kvůli tomu dokonce minout snídani. Jenom proto, že téměř každý den tady vypadá takhle. Nemůže snad být nic horšího než sluníčkoví lidi, sluníčkový den a sluníčkový život.

12. Zjistíte, že opravdové surfování, (popřípadě jakýkoliv jiný vodní sport), je lepší než surfování na internetu, při kterém, než se natáhne stránka, si v klidu stačíte udělat jogu i meditaci a uštrykovat čepici, protože i Slovensko má rychlejší internet než Austrálie. Nejhorší na tom je, že vám to časem přestane vadit a notebook prostě zavřete. No worries, mate. Jde se ven.

13. Člověk furt aby se bál o vlastní krk. Nebezpečí tu číhá na každém kroku (a to nemyslím ty šílené zpívající řidičky). Hlavně bacha na kamikazi kookaburry a hroznýše ve stanu, pak pavouky, modré medůzy, škorpiony, žraloky, politiky ...

14. A angličtina z jazykovky je tady stejně k ničemu. Kdo se to má pořád učit?

How ́s it going? Co kam jde? Mám na hlavě pochodujícího pavouka?

Hranolky s „Tomato sauce"? Co se stalo s klasickým kečupem?

"Good on you!" Co je na mě dobrý? Zbytky sushi z oběda na tričku?

A to jejich "no worries". Ne, nechci být v klidu a v pohodě. Nechci, nechci a nechci! Ommmm ...

15. Řídit někam třeba i dva dny je naprosto normální. Podobně letět někam dýl jak 10h je úplná brnkačka. Evropička i s Emeričkou dohromady se zdají v porovnání tak maličké. Pár hodin letu po Evropě už nikdy nebudou stejné. I evropské někalikahodinové řízení, kdy projedete mnoha zeměmi je balzám na duši v porovnání s ospalým outbackem, kdy vás z mikrospánku probudí akorát tak klokani, wombati nebo emu. Jo, anebo velbloudi a krávy.

16. A to jídlo tady! Vegemite? To je nějaká voňavá zdravá zelenina, že? Blehhh!

17. Pokud nemáte to štěstí, že žijete v Melbourne nebo v Tasmánii, teploty venku jen zřídka klesnou pod 10 stupňů. To je ovšem nejvyšší čas začít si stěžovat, jak nesnesitelná zima letos je. Představa 10stupňových mrazů, ve kterých jste jako malí vyrůstali, je stejně vzdálená, jako pořádné lyže, kterých si všichni známí doma užívají o víkendech, zatímco vy se snažíte počítat do sta s hlavou v mrazáku.

18. Už proto je obtěžování se tady s botama zbytečné. Ani pořádný obchody na boty tu nejsou. Do školy, nakupovat, do restaurace nebo na pláž ... naboso je to zkrátka nejlepší. Kdyby ale náhodou opravdu přituhlo, mají tady výborné automaty, kde si je možné zimní obuv = thongs = okamžitě zakoupit a ani si ji nemusíte zkoušet.

19. Vánoce vypadají takhle:

Zima takhle

Anebo takhle

Léta takhle

Rána takhle

A o večerech už jsem se zmiňovala. Bleh...

20. A to bydlení tady. Prakticky hodinu od Opery už je na tisíce kilometrů jenom samá buš.

Radím vám dobře, radši do Austrálie nikdy nejezděte. Ani na dovolenou radši ne. Mohli byste začít pociťovat nevysvětlitelné záchvaty nadlehčujícího štěstí, pocitu spokojenosti a nutkavé potřeby se dívat na svět optimističtěji. A navíc by to mohlo být trvalé. Ba co víc, v mnoha případech nevyléčitelné a vysoce nakažlivé.

Autor: Alexandra Synac | sobota 18.4.2015 12:19 | karma článku: 33.24 | přečteno: 3239x

Další články blogera

Alexandra Synac

5 chyb, které dělá dnešní Honza, když si sbalí svých pět švestek

Co si budem vykládat, když dnes jde Honza do světa na zkušenou, překonává úplně jiné výzvy, než třeba já před víc jak dvaceti lety, či opravdoví pováleční či pookupační emigranti.

18.9.2015 v 10:16 | Karma článku: 27.19 | Přečteno: 5870 | Diskuse

Alexandra Synac

Fotomatiňácký západy na východě (fotomatiné)

Zadajte alespoň 84 znaků, teď už jen 63, 59, 55, 21, 47, 43, 39, 35, 31, 29, 23, 19, 15, 11, 7, 4, 1.

13.8.2015 v 8:13 | Karma článku: 20.75 | Přečteno: 1154 | Diskuse

Alexandra Synac

Na ten hic, to chce klid a koalí kožich

Venku hic jak u klokanů, a my, ovívaní chladivým vánkem z klimatizace a ventilátorů, jen remcáme a kušníme. To taková koala v tom hicu obalená několikacentimetrovým kožichem jen stoicky spí.

8.8.2015 v 16:03 | Karma článku: 23.09 | Přečteno: 1712 | Diskuse

Alexandra Synac

Plážování po australsku ...

Austrálie může být trpaslíkem mezi kontinenty naší planety, ale po několika letech života tady můžu bezpečně prohlásit, že je gigantem mezi plážovými velmocemi. Navštívit Austrálii a nezavítat alespoň na jednu ze zdejších pláží ..

5.7.2015 v 8:07 | Karma článku: 29.46 | Přečteno: 2827 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Peter Krivda

Potulky XXXIV - Šibenik I.

..do Šibenika sa nechodí narýchlo, nechodí sa tam naponáhlo, nechodí sa tam s hodinkami ani za presným cieľom, ale len tak, za Šibenikom. Chodiť po jeho úzkych uličkách, po kamennej dlažbe, vyleštenej, vyšliapanej, hladkej,naboso.

23.8.2017 v 16:10 | Karma článku: 8.32 | Přečteno: 132 | Diskuse

Petr Kahanek

Land Ho! Island & Faerské ostrovy, 2.část

Probouzíme se do slibně vypadajícího rána. Studené slunce vykukuje zpoza nízkých mraků a kopce u zátoky v Sandaváguru se na chvíli rozzáří pronikavou zelení. Hodně jako ve Skotsku, má-te li tam z pekla štěstí na počasí.

23.8.2017 v 9:58 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 119 | Diskuse

Ervín Dostálek

Místo báječné k narození- 208:Nedobytný velšský hrad BEAUMARIS najdeme na ostrově Anglesey

Největší a nejambicióznější projekt stavitele Jamese of St. George ve Walesu, zapsán na Seznam kulturního dědictví UNESCO, nejhonosnější a poslední pro krále Edwarda, obklopen vodním příkopem s přístupem od moře - toť BEAUMARIS...

23.8.2017 v 7:32 | Karma článku: 5.80 | Přečteno: 133 | Diskuse

Dita Jarošová

Český ráj to na pohled...

A tak míjíme kolony, všichni zdá se, jedou z ráje, neděle, no. Přes Hořice se to zdálo být nejlepší. Chlapci jedou na tábor a aby rodiče byli "vtaženi" do hry, dopravují táborníky na místo, přesněji řečeno na Malou skálu. Fkt...

23.8.2017 v 0:17 | Karma článku: 12.08 | Přečteno: 382 | Diskuse

Milan Zajíc

Za svojí láskou ......

Dnes je úterý a to je den, kdy se snažím pravidelně navštěvovat svojí lásku. Kdo čeká nějaké romance typu žena + muž + růžový obláček + mačkání rukou do modra a podobné divoké akce, tak bude asi trochu zklamán.

22.8.2017 v 16:09 | Karma článku: 12.34 | Přečteno: 264 | Diskuse
VIP
Počet článků 147 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2430

srdcem z jižní Moravy; duší v Kanadě; doma ve West Yorkshire; momentálně u protinožců; snící o chaloupce ve Švýcarských Alpách; naivně zamilovaná do krásné Polynésie. Zkrátka na cestě.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.